Sposób na smukłe i zgrabne paznokcie

Nigdy nie jesteś w pełni zadowolona z wyglądu swojego manicure’u, bo masz wrażenie, że efekt końcowy zaburza naturalny kształt twojej płytki? Być może coś w tym jest. Naturalne paznokcie nie zawsze prezentują się idealnie. Mogą być niestety zbyt szerokie w stosunku do rozmiaru palców. A wtedy dłonie wyglądają na grubsze i mniej atrakcyjne. Na szczęście szeroka płytka paznokcia może stać się wyraźnie węższa, jeśli tylko zaczniesz ją umiejętnie piłować, przycinać i… malować. Następnym razem, gdy postanowisz zadbać os woje paznokcie, skorzystaj z poniższych wskazówek. Twój manicure dzięki nim zaprezentuje się tak dobrze, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Uważaj jednak na zbyt mocne piłowanie paznokci po bokach. Dawniej ten zabieg stosowany był właśnie na szerokiej płytce. Logicznie rzecz biorąc paznokcie spiłowane po bokach będą wyglądać na smuklejsze i węższe, jednakże efekt nie okaże się naturalny, przez co dłonie wcale na tym nie zyskają. Ponadto nadmierne piłowanie płytki po bokach może prowadzić do wystąpienia poważnych problemów. Wskutek takiego piłowania szeroka płytka paznokcia zacznie się łuszczyć i skracać. Ulegnie osłabieniu, przez co stanie się też bardziej podatna na łamanie się, rozdwajanie oraz pękanie. Skórkom też to nie pomoże. Najprawdopodobniej jeszcze bardziej zaczną one zachodzić na paznokcie po bokach, co doprowadzi do tego, że manicure i tak nie będzie wyglądać dobrze. Chcąc wysmuklić dłonie i paznokcie, możesz po prostu zacząć malować płytkę w nieco inny sposób niż dotychczas. Nakładając na nią lakiery do paznokci, staraj się zostawiać pewne wolne miejsca po bokach. Po prostu maluj tylko ten obszar płytki, który chcesz uwidocznić. Z daleka nikt nie dostrzeże, że paznokcie po bokach zostały puste.

Zawsze też to te dłuższe paznokcie wyglądają na smuklejsze i zgrabniejsze. Jeżeli jednak z uwagi na słabą płytkę musisz bez przerwy ją skracać, zawsze możesz spróbować przedłużyć ją w salonie kosmetycznym.