Jak zrobić perfekcyjny manicure? Kilka podpowiedzi.

Czy masz już dość poświęcania czasu i pieniędzy na perfekcyjny manicure? Możesz z tym skończyć! Dzięki kilku prostym wskazówkom poniżej, możesz uzyskać idealny manicure na każdą okazję.

Manicure krok po kroku.

Pierwszy krok do uzyskania dobrego manicure jest dość oczywisty, musisz mieć czyste i zdezynfekowane paznokcie. To znaczy, użyj zmywacza do paznokci, jeśli masz jeszcze ślady poprzedniego manicure, a po ich usunięciu umyj ręce wodą z mydłem.
Gdy Twoje paznokcie są już gotowe, czas zacząć, przyciąć paznokcie, najpierw na końcach, a następnie w środku, i spiłować je, aby nadać im kształt.
Coś, o czym często zapominamy, a co jest niezbędne do wykonania pięknego manicure to skórki. Powinnaś przywrócić je do pierwotnej pozycji za pomocą stalowej maszynki do golenia lub drewnianego patyczka, a jeśli pozostały jeszcze skórki, usuń je za pomocą frezarki do skórek.
Aby uzyskać równomierny i gładki lakier, należy złuszczać powierzchnię paznokci. Idealnie, powinno to być zrobione z czterostopniowym plikiem, który zwykle mówi o kolejności stron.
Teraz nadszedł czas na nawilżenie dłoni i paznokci. Wmasować kciukami, wywierając nacisk na całą dłoń i poczekać, aż krem dobrze się wchłonie.
Teraz czas na kolor! Ale najpierw musimy nałożyć lakier bazowy. Po wyschnięciu, pomaluj dwie warstwy wybranego koloru, odczekując jakiś czas pomiędzy. Aby zakończyć, uszczelnić manicure z top coat, dla doskonałego, błyszczącego wykończenia.

Porady dla idealnych paznokci.

Jak widać, zrobienie dobrego manicure nie jest wcale trudne, może zrobienie dobrego pedicure jest bardziej skomplikowanym zadaniem, może trochę długim procesem, ale wcale nie trudnym. Poza tym istnieje kilka niesamowitych sztuczek, które jeśli się do nich zastosujesz, będziesz wyglądać tak, jakbyś właśnie wyszła z salonu piękności, a nie z własnego domu.
Dobrym trikiem na przygotowanie paznokci do manicure i nawilżenie ich oraz skórek jest podgrzanie na kilka sekund małej miseczki z oliwą z oliwek i moczenie w niej paznokci przez około piętnaście minut. Następnie wysusz je bez użycia wody, będą idealne.
Zmywacz do paznokci należy stosować ostrożnie, w miarę możliwości tylko raz w tygodniu. A lakier do paznokci usuwaj bez pocierania i najlepiej produktami bez acetonu, ponieważ osłabia on warstwy keratynowe.
Nie piłuj paznokci nadmiernie, piłuj je tylko w jednym kierunku i bez wywierania zbyt dużego nacisku, aby uzyskać doskonały, gładki kształt bez ryzyka złamania.
Użyj szklanego pilnika do paznokci, są one bardziej skuteczne i czystsze.
Od czasu do czasu powinnaś nawilżać skórki za pomocą specjalnego preparatu. Ponadto, jeśli malujesz paznokcie, po nałożeniu produktu, spryskaj paznokcie alkoholem, aby ułatwić i usprawnić nakładanie lakieru.
Stosuj olejek z drzewa herbacianego na pożółkłe paznokcie spowodowane nadmierną pigmentacją lakieru do paznokci. Jeśli jednak problem nie ustępuje, w przypadku grzybicy należy udać się do podologa.
Po każdym umyciu rąk dokładnie osusz paznokcie i skórki.
Uważaj na lakiery do paznokci z błyszczącymi drobinkami, ponieważ mają one tendencję do przyklejania się do paznokci i są trudne do usunięcia, więc możesz je uszkodzić.
Kiedy lakier jest już gotowy, namocz watę w occie i przetrzyj nią paznokcie i skórki, usunie to nadmiar oleju, nawilży obszar i sprawi, że lakier będzie się dłużej trzymał.
Nie jest wskazane dzielenie się narzędziami do manicure, ponieważ mogą one przenosić zarazki.

Rodzaje manicure.

Istnieją cztery różne rodzaje manicure, które możesz z łatwością wykonać w domu.
1. Najbardziej podstawowy jest naturalny lakier do paznokci, ten, który wszyscy znamy: podstawowy i nieskomplikowany.
2. Z drugiej strony są paznokcie żelowe, do których potrzeba więcej narzędzi, ale ich aplikacja jest równie prosta, wystarczy pomalować paznokcie lakierem żelowym i pozostawić do wyschnięcia w świetle UV.
3. Inną opcją są paznokcie akrylowe, gdzie używamy sproszkowanego polimeru, aby uzyskać powłokę przypominającą plastik. Ta alternatywa jest bardziej trwała niż poprzednie.
4. Istnieją również paznokcie porcelanowe, które są najbardziej odporne na uszkodzenia.

Style paznokci.

Paznokcie można pomalować na nieskończoną ilość sposobów, każdy wzór, jaki tylko można sobie wyobrazić, od kropek i pasków po bardziej wyszukane wzory. Kolejną różnicą pomiędzy jednym manicure a drugim jest sposób przycinania i piłowania paznokci, gdzie znajdziemy aż jedenaście różnych kształtów: zaokrąglone, kwadratowe, dzióbkowe, migdałowate, kwadratowo-owalne, baleriny, szczyt górski, flara, szminka, owal i strzała. Bardzo łatwo jest uzyskać doskonały manicure w domu, nie trzeba poświęcać czas, aby przejść do salonu, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy miesiąc po miesiącu. Możesz stać się prawdziwym stylistą i zacząć projektować własne manicure!