Jak zrobić manicure hybrydowy?

Za manicure hybrydowy w profesjonalnym salonie trzeba dać przynajmniej sześćdziesiąt złotych. A gdyby tak zacząć wykonywać go samodzielnie? Większość kobiet w dzisiejszych czasach właśnie tak postępuje. Sztukę wykonywania hybryd można opanować do perfekcji w przeciągu zaledwie paru miesięcy. A nie trzeba do tego żadnych specjalnych kursów czy szkoleń. Wystarczy oprzeć się na informacjach zawartych w Internecie, by w ciągu paru godzin nauczyć się tworzyć żelowe paznokcie.

Manicure hybrydowy zawsze powinien zostać poprzedzony właściwym przygotowaniem paznokci. Jeżeli występują na nich pozostałości po starych lakierach, najpierw trzeba się ich pozbyć, namaczając paznokcie w acetonie. Najlepiej wylać go na płatek kosmetyczny i owinąć nim płytkę, a następnie zawinąć ją jeszcze niewielkim kawałkiem folii aluminiowej. Aceton potrzebuje czasu, by mógł właściwie zadziałać i poradzić sobie z rozpuszczeniem lakieru. Dopiero po upływie kilkunastu minut można ściągnąć folię i płatki kosmetyczne, by przy pomocy specjalnego patyczka odsunąć resztki lakieru, a samą płytkę przetrzeć bloczkiem polerskim.

Teraz można już płynnie przejść do części najważniejszej. Aby paznokcie hybrydowe były trwałe i mocne, przed użyciem na nich lakieru należy jeszcze odtłuścić płytkę. A co potem? Potem należy już kolejno nakładać na nią poszczególne warstwy lakieru i je utwardzać. Pierwszą z nich stworzy lakier bazowy, który przygotuje paznokcie do przyjęcia koloru. Kładąc na nie lakiery kolorowe, należy zwrócić uwagę na to, czy zapewniają one pełne krycie. Niektóre będą wymagać nałożenia kilku warstw, gdyż dopiero wtedy dobrze pokryją paznokcie. Na sam koniec trzeba jeszcze zastosować lakier wykańczający i też go utwardzić pod lampą. Manicure hybrydowy jest już prawie gotowy.

Większość lakierów hybrydowych pozostawia po sobie na paznokciach nieco tłustą warstwę, którą trzeba jeszcze usunąć z pomocą płynu odtłuszczającego. Jeżeli akurat nie ma się go pod ręką, wystarczy sięgnąć po coś, co będzie zawierało alkohol. Z usunięciem lepkiej warstwy powinny poradzić sobie nawet zwykłe perfumy.