8 złych nawyków, które niszczą cerę

Osiągnięcie nieskazitelnej skóry to wyzwanie każdej miłośniczki piękna. Jeśli poświęcasz czas, wysiłek i pieniądze nie widząc różnicy, problem może leżeć w Twojej rutynie pielęgnacyjnej. Dobre nawyki są kluczem do zachowania młodzieńczej, gładkiej i promiennej skóry na dłużej. Eksperci od twarzy zdradzają, co do tej mogłaś robić źle.

1. Złuszczanie skóry bardziej niż jest to zalecane. Złuszczanie pomaga skórze lepiej oddychać, stymuluje dotlenienie komórek oraz wchłania składniki odżywcze i aktywne z kremów nawilżających i produktów, które zastosujesz później. Uważaj jednak, aby nie robić tego częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ może to spowodować przesuszenie i stan zapalny, niszcząc zdrowe komórki i sprzyjając h iperpigmentacji cery.

2. Niewłaściwe stosowanie produktów na trądzik. Produkty na trądzik powinny być stosowane tylko na obszarach dotkniętych chorobą. Jeśli zastosujesz je na całej twarzy, mogą wysuszyć skórę i spowodować nadprodukcję sebum, co pogłębi problem. Najlepiej delikatnie złuszczać, dezynfekować obszar naturalnym środkiem ściągającym, takim jak drzewo herbaciane i nawilżać skórę.

3. Za dużo konturowania oczu. Dobry kontur oka pomaga zapobiegać i eliminować worki i zmarszczki. Nie jest jednak wskazane nadużywanie produktu, wiele z tych kremów zawiera oleje, które nie są łatwo wchłaniane przez skórę i gromadzą się powodując wypryski i wygląd „tłustej skóry”.

4. Nie stosowanie kremu do opalania przez cały rok. Zimą promienie UVA i UVB nadal oddziałują na naszą skórę. Słońce jest jednym z głównych czynników powodujących fotostarzenie się naszej skóry. Stosowanie kremu do opalania przez cały rok zapobiega powstawaniu zmarszczek i przebarwień skóry.

5. Spanie bez usuwania makijażu lub z użyciem chusteczek oczyszczających. Makijaż zatyka pory, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku lub pogarszając jego stan i powodując oznaki przedwczesnego starzenia się. Ponadto, jeśli używasz chusteczek do demakijażu, powinnaś wiedzieć, że nie usuwają one wszystkich składników aktywnych produktu, więc oczyszczanie twarzy jest niepełne.

6. Złe nawyki żywieniowe. Przetworzona żywność pozbawiona jest niezbędnych składników odżywczych i dostarcza dużej ilości cukrów, soli i tłuszczów nasyconych, a także odwadnia, co jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek i linii ekspresyjnych.

7. Toksyny, takie jak tytoń i alkohol. Tytoń, oprócz powodowania chorób płuc i ryzyka raka, niszczy również kolagen, przyspieszając starzenie się. Alkohol odwadnia i powoduje zwiotczenie.

8. Spanie na boku. Jeśli masz nawyk spania na jednej stronie twarzy, szybko odkryjesz, że fałd nosowo-wargowy po tej stronie jest bardziej wyrazisty. Najlepiej jest spać na plecach. Kontynuuj czytanie i naucz się skutecznych metod pielęgnacji cery: https://klubmody.pl/jak-uzyskac-piekna-i-zdrowa-cere-a-nastepnie-odpowiednio-o-nia-zadbac