Czy warto używać odżywek do paznokci?

Perfekcyjnie wykonany manicure hybrydowy nie jest wcale gwarancją wysokiej estetyki paznokci. Ich wygląd wbrew pozorom nie zależy wyłącznie od tego, jakim kolorem się je pokryje i czy równomiernie rozłoży się na nich warstwę lakieru. Dużo ważniejsze jest to, by paznokcie bez niczego mogły prezentować się świetnie. By były zdrowe, mocne i gładkie. A takie cechy jest w stanie im zapewnić porządna odżywka do paznokci.

Nawet najlepsza i najbardziej doświadczona stylistka paznokci nie zdziała cudów z płytką zniszczoną, słabą, cienką i poszarpaną na końcach. Paznokcie, które są w kiepskiej kondycji, nigdy nie uzyskają w pełni zdrowego i dobrego dla nich wyglądu. Zamiast więc po raz kolejny obciążać je kolorowymi i niestety mocno chemicznymi lakierami albo usiłować na siłę je naprawiać poprzez wykonywanie hybryd czy manicure’u żelowego, lepiej na jakiś czas odpuścić sobie wszystkie te zabiegi upiększające, koncentrując się na pełnej regeneracji osłabionej płytki. Wbrew pozorom nietrudno utrzymać paznokcie w dobrym dla nich stanie. Pomagają w tym bowiem specjalne odżywki do paznokci, po które powinna sięgnąć każda kobieta, która chce mieć atrakcyjne i zadbane dłonie. A paznokcie są ich kluczowym elementem. To wizytówka dłoni, na którą ludzie zawsze zwracają uwagę. O swoje paznokcie powinny zadbać w szczególności te kobiety, które ze względu na wykonywany zawód często prezentują swoje dłonie innym. Estetyczny manicure to absolutny „must have” wszystkich sekretarek i pań pracujących w urzędach oraz podobnych do nich instytucjach nakierowanych na obsługę klienta.

Aby naprawić zniszczone paznokcie, na pewno trzeba ograniczyć ich kontakt z tymi czynnikami, które je osłabiają – chemicznymi środkami, detergentami czy nawet gorącą wodą. Do sprzątania warto wykorzystywać rękawiczki ochraniające dłonie. Te grubsze trzeba natomiast nosić zimą i późną jesienią, aby paznokcie nie miały kontaktu z niskimi temperaturami. Odżywka do paznokci też na pewno korzystnie na nie zadziała. Śmiało można jej używać raz w tygodniu.