Manicure świąteczny – inspiracje

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy dekoracje i ozdoby pojawiają się dosłownie wszędzie. Nie dziwi więc fakt, że również świąteczne paznokcie cieszą się ogromną popularnością. Jeśli szukasz inspiracji, koniecznie sprawdź nasze sposoby na elegancki manicure świąteczny.

Jaki kolor paznokci na święta?

Kolorami, które królują na święta, są zdecydowanie zieleń i czerwień. Sprawdzą się one również na paznokciach. Czerwień jest wyjątkowo elegancka, dlatego będzie idealna dla pań, które kochają prostotę. Inne kolory paznokci na zimę to biel, odcienie szarości, niebieski, srebrny i złoty. Jeśli jednak te barwy nie należą do twoich ulubionych, nie przejmuj się, możesz użyć dowolnego koloru i po prostu ozdobić paznokcie.

Świąteczne wzorki na paznokcie

Chcesz poznać najlepsze pomysły na świąteczne paznokcie? Najlepiej sprawdzą się wzory, takie jak płatki śniegu, choinka, czapeczka Mikołaja, gwiazdki i wiele, wiele innych. Takie malowidła możesz wykonać samodzielnie. Potrzebny będzie ci pisak do paznokci lub lakier z cienkim pędzelkiem. Jeśli jednak nie chcesz sama malować wzorków na paznokciach lub po prostu nie masz na to czasu, poniżej znajdziesz coś dla siebie.

Świąteczne naklejki na paznokcie

Wodne i klasyczne naklejki na paznokcie na święta to pomysł doskonały. Dzięki nim w kilka sekund stworzysz artystyczne malowidła na swoich paznokciach. Klasycznych naklejek używa się bardzo łatwo, z kolei naklejki wodne należy najpierw lekko namoczyć w wodzie. Pamiętaj, by przed namoczeniem pozbyć się plastikowej folii. Kiedy kartonik z naklejką będzie już mokry, delikatnie przesuń naklejkę do krawędzi za pomocą sondy lub pęsety, oderwij i przyklej na paznokciu. Na końcu zabezpiecz paznokcie lakierem.

Paznokcie na sylwestra

Okres świąt i sylwestra to czas, kiedy na paznokciach królują świecące ozdoby. Możesz więc pomalować paznokcie na dowolny kolor, a kilka z nich pokryć brokatem. Podobnie możesz postąpić z cekinami i folią transferową. Bardzo ciekawym sposobem na ozdobienie paznokci brokatem czy błyszczącą folią jest pokrycie taką dekoracją tylko części paznokcia, na przykład jego podstawy czy krawędzi.

Jak widzisz, sposobów na świąteczne paznokcie jest wiele. Dzięki temu możesz wybrać idealny dla siebie, czyli taki, który będzie pasował do twojego stylu i kreacji. Ozdabiając paznokcie na święta możesz uruchomić swoją kreatywność, odtwarzając najlepsze pomysły za pomocą ulubionych ozdób i kolorów.