Najlepsze naturalne metody na wzmocnienie paznokci

Naturalne metody upiększające nie są wcale gorsze od specjalistycznych zabiegów kosmetycznych, którym poddajesz się wyłącznie w profesjonalnych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. Możesz zadbać o swoje paznokcie na własną rękę. Nie są ci do tego potrzebne nawet odżywki do paznokci. A choć te produkty potrafią działać fantastycznie, to jednak spore trudności sprawia kobietom odpowiednie dopasowanie ich do rodzaju i formy paznokci.

Porady co do utrzymywania zdrowych i mocnych paznokci

Zamiast więc tracić czas na mało efektywne zakupy, wypróbuj najpierw poniższe porady, a może się okaże, że te drogeryjne odżywki nie będą ci już do niczego potrzebne.

Na sam początek spróbuj wykorzystać moc… czerwonego pieprzu! O tej przyprawie w superlatywach rozpisywał się już portal www.nogi.pl. Ta przyprawa może zdziałać istne cuda ze zniszczonymi i słabymi paznokciami. Działa mocno i intensywnie, dlatego jeśli masz z nią kontakt po raz pierwszy w życiu, uważaj, aby z nią nie przesadzić i nie użyć jej w zbyt dużej ilości. Najpierw sprawdź na spokojnie, jak twoje paznokcie reagują na kontakt z czerwonym pieprzem. Oczywiście nie możesz używać tej przyprawy samej. Pół łyżeczki czerwonego pieprzu połącz więc z łyżką zwykłej śmietany i niewielką ilością zimnej wody, a naturalna odżywka do paznokci stanie się w zasięgu twoich rąk. Teraz bardzo dokładnie rozsmaruj miksturę na wszystkich paznokciach. Jeżeli chcesz, możesz też przeciągnąć ją na skórki otaczające płytkę. Odżywczą papkę powinno się trzymać na paznokciach przez przynajmniej piętnaście minut. Po tym czasie możesz ją od razu spłukać. Uważaj tylko, by po zabiegu dokładnie oczyścić dłonie i nie zatrzeć sobie nimi oczu – czerwony pieprz mógłby je niestety podrażnić.

O naturalnych odżywkach do paznokci

Jako że naturalne odżywki do paznokci na bazie czerwonego pieprzu wykazują się niezwykle silnym działaniem, nie musisz wcale używać ich jakoś szczególnie często. Możesz od razu wykonać sobie większą ilość mikstury i przechowywać ją w szczelnym pojemniczku. Odżywiaj nią paznokcie raz na dwa tygodnie. Taka częstotliwość zabiegu powinna ci w zupełności wystarczyć.