Jak odżywić paznokcie?

paznokcie

Odżywki do paznokci cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem wśród kobiet. Nie zawsze potrafią jednak zadziałać na tyle skutecznie, by przy ich zastosowaniu możliwa stała się całkowita odbudowa poważnie zniszczonych płytek. Jak więc należałoby zająć się takim problemem? Jaki produkt czy kuracja zagwarantuje paznokciom pełne odżywienie, regenerację i samoistną odbudowę?

Wiele zabiegów mających na celu upiększyć, wzmocnić i naprawić paznokcie można sobie wykonać samemu w domu. Jednym z tych lepiej działających jest kuracja oparta na oliwie z oliwek oraz specjalnych środkach witaminowych. Witaminy dla paznokci najlepiej kupić po prostu w aptece. Występują one w formie wygodnych kapsułek, a składają się przede wszystkim z witaminy A oraz witaminy E. Jedną taką kapsułkę należy otworzyć, a całą jej zawartość wsypać do miski z ciepłą wodą, uzupełniając ją jeszcze kilkoma łyżkami oliwy z oliwek. Paznokcie wraz z dłońmi powinny być moczone przez jakieś dwadzieścia minut. Oczywiście witaminy na paznokcie warto też przyjmować doustnie. Dzięki temu płytki zostaną odżywione nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz.

Druga świetna domowa kuracja wykorzystuje właściwości siemienia lnianego. Ten produkt to doskonała odżywka do paznokci, która szczególnie dobrze sprawdza się na płytce wyraźnie cienkiej i podatnej na złamania. Jak przygotować lnianą miksturę? Otóż do naczynia należy wsypać trzy łyżki naturalnego siemienia lnianego, a następnie zalać je wrzątkiem i pozostawić do zaparzenia. Po kilkunastu czy kilkudziesięciu minutach do mikstury należy włożyć obie dłonie. Sama kąpiel powinna trwać mniej więcej kwadrans. Spokojnie można ją wykonywać nawet co drugi dzień.

Zadbaj również o paznokcie swoich stóp, korzystając z tekstów przygotowanych przez administratorów strony www.stopy.pl.

Cudownym produktem dla paznokci jest też aloes. To taka naturalna odżywka dla paznokci, którą wystarczy smarować płytkę, by ją na bieżąco odżywiać. Najlepiej wykorzystać do tego celu całe liście aloesu. Można nacierać nimi zarówno paznokcie, jak i otaczające je skórki.