Łamliwe paznokcie: co może pomóc?

Łamliwe paznokcie to częsty problem, który negatywnie wpływa na wygląd naszych dłoni i staje się przyczyną wielu kompleksów. Co można zrobić, by wzmocnić swe paznokcie? Postawić na zdrową dietę, w której znajdzie się więcej miejsca na produkty będące dobrymi źródłami krzemu, cynku, żelaza oraz witamin z grupy B oraz sięgnąć po te kosmetyki, które pomogą nam wzmocnić płytkę paznokcia. Wbrew pozorom nie musimy kupować drogich preparatów oraz stosować skomplikowanych kuracji. Wystarczy, że w porę docenimy naturalne kosmetyki do pielęgnacji paznokci i zaczniemy z nich korzystać z trakcie domowych zabiegów. Na jakie rozwiązania warto postawić?

W walce o piękne i zdrowe paznokcie może nas wspierać olejek rycynowy – naturalny kosmetyk dla każdego, kto cierpi z powodu łamliwych i uszkodzonych paznokci. Świetne efekty przyniesie też domowa kuracja, w której podstawową rolę będzie odgrywać oliwa z oliwek. Kąpiel z takim dodatkiem świetnie wpłynie na nasze dłonie i sprawi, że nasze paznokcie staną się mocniejsze i piękniejsze. Domowe zabiegi na piękne paznokcie nie mogą się też obejść bez octu jabłkowego, będącego rewelacyjnym źródłem żelaza oraz wapnia. Regularne stosowanie tego daru natury wyjdzie nam na dobre i sprawi, że piękne paznokcie staną się naszą cenną ozdobą. Co jeszcze może się sprawić w domowej kuracji? Z pewnością warto docenić olejek herbaciany, który – w połączeniu z witaminą E – wykazuje się bardzo dużą skutecznością w walce z osłabionymi paznokciami. Kuracja z siemieniem lnianym oraz korzystanie z domowej odżywki ze zgniecionego ząbka czosnku to kolejne rozwiązania, na które można postawić. Te proste, domowe zabiegi, mogą nas zaskoczyć swą skutecznością, a regularna pielęgnacja paznokci sprawi, iż problemy związane z ich łamliwością staną się już tylko przykrym wspomnieniem.

One Comment on “Łamliwe paznokcie: co może pomóc?”

  1. Od zewnątrz dobrego gatunku odżywka do paznokci, od wewnątrz tabletki wzmacniające. Stosowane regularnie to najważniejsze może pomóc na łamliwość paznokci i ogólne ich wzmocnienie.

Komentarze wyłączone.