Jak naprawić paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy to aktualnie najmodniejsza i najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Możliwe, że jak wiele innych kobiet, sama regularnie z niej korzystasz i lubisz to, jaki efekt ci zapewnia – twoje paznokcie za jej sprawą są mocne, atrakcyjne i bardzo estetyczne. Niestety hybryda ma też swoje ciemne oblicze. Może bowiem doprowadzić do zniszczenia i osłabienia płytki, co staje się szczególnie widoczne w momencie, gdy ściągasz i usuwasz resztki lakieru. Jak więc naprawić takie zniszczone hybrydą paznokcie? Co może im rzeczywiście pomóc, jeżeli bezustannie się rozdwajają i łamią i przez to obawiasz się, że wkrótce całkowicie je utracisz?

Rezygnacja z hybrydy

Przede wszystkim na jakiś czas zrezygnuj z hybrydy. Najlepiej w ogóle zrezygnuj z jakiejkolwiek stylizacji paznokci i nie korzystaj nawet ze zwykłych lakierów do paznokci. W zależności, gdzie robiłaś ostatnio hybrydę, zastosuj tę poradę zarówno w kontekście paznokci u stóp, jak i paznokci u rąk.  Więcej o regeneracji paznokci u stóp przeczytamy na www.stopy.pl. Nic ci się nie stanie, jeżeli przez jakiś czas twoja płytka pozostanie w naturalnym stanie. Ten okres „regeneracji” powinien trwać przynajmniej jeden miesiąc. Jeżeli jednak po czterech tygodniach nie dostrzeżesz poprawy w stanie paznokci, wydłuż go do kilku miesięcy i przeciągnij aż do momentu, w którym płytka rzeczywiście ulegnie naprawie.

Regeneracja paznokci po hybrydzie

W okresie regeneracji dobrą alternatywą dla zwykłych kolorowych lakierów i lakierów hybrydowych będzie standardowa odżywka do paznokci. Postaraj się jednak wybrać jakiś dobry i sprawdzony produkt. Poczytaj opinie na temat poszczególnych odżywek i wybierz tą, która pomaga paznokciom zregenerować się po hybrydach. Możesz używać jej średnio co tydzień i co kilka dni zmywać, aby nałożyć jej świeżą warstwę. Istnieją też takie odżywki, które nie zastygają na płytce. Używasz ich niemalże jak kremu, tyle że smarujesz nimi nie dłonie, a właśnie paznokcie.

Jeżeli jednak nie przekonują cię te mimo wszystko sztuczne odżywki do paznokci, zawsze możesz sięgnąć po jakiś regenerujący olej, czyli chociażby oliwę z oliwek. Każdego wieczoru staraj się wsmarować ją w całe dłonie i paznokcie. Z czasem stan płytki na pewno ulegnie wyraźnej poprawie.

One Comment on “Jak naprawić paznokcie po hybrydzie?”

  1. Kolorowe i zadbane paznokcie są bardzo atrakcyjne, jednak żeby uniknąć problemów po, ja jestem jednak zwolenniczką tradycyjnej odżywki, natomiast dbam regularnie o skórki itd. Hybryda tylko na specjalne okazję.

Komentarze wyłączone.