Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie

Lakiery hybrydowe nie zawsze są dla nas zdrowe, zwłaszcza jeśli nie są one wykonane profesjonalnie lub jeśli zakładamy nowy lakier hybrydowy zaraz po ściągnięciu starego. Klientki nie zawsze chcą odczekać kilka dni lub tygodni, aby dać odpocząć paznokciom, by były one dobrze zregenerowane. Skutkiem tego są łamliwe, żółte, bolące, cienkie i matowe paznokcie, które potem potrzebują profesjonalnej pomocy, lecz nie u manikiurzystki, lecz u specjalisty od paznokci.
Dlatego tak ważne jest ich wzmocnienie zaraz po ściągnięciu hybrydy, tylko w jaki sposób można je zregenerować w taki sposób, by cieszyć się pięknymi dłońmi ze zdrowymi paznokciami?

DLACZEGO HYBRYDA NISZCZY PAZNOKCIE

Jest kilka przyczyn, dlaczego hybryda niszczy paznokcie. Niektóre z nich zaczynają się już na początku stylizacji. Manikiurzystka musi najpierw zmatowić paznokcie pilnikiem, aby hybryda lepiej do nich przylegała, lecz w ten sposób zostaje naruszona zewnętrzna powierzchnia płytek.

Warto też zwrócić uwagę, jakie lakiery używamy. Wiele lakierów nieznanych marek używa wielu składników chemicznych, które niszczą paznokcie, nie zapewniając im żadnych efektów nawilżających czy odżywczych. Dobre jakościowo hybrydy zawierają w sobie witaminy oraz proteiny jedwabiu.

Największą jednak szkodę nie powoduje sama hybryda, lecz sposób, w jaki jest ona usuwana z paznokcia. Warto pamiętać, by nie zrywać ich samodzielnie w domu, lecz w gabinecie kosmetycznym. I nie warto zmywać ich acetonem, ponieważ jest to substancja silnie drażniąca.

JAK ZREGENEROWAĆ PAZNOKCIE PO HYBRYDZIE

Jeśli zauważymy, że nasze paznokcie są słabe, łatwo się łamią, a nawet jeśli bolą, jest to znak, aby dobrze o nie zadbać. Warto wtedy poświęcić czas by je zregenerować i odżywić, i najlepiej zrezygnować z malowaniem paznokci, nawet zwykłym lakierem do paznokci.

W tym czasie najlepiej sprawdzą się oleje, odżywki oraz kremy do rąk, które warto wcierać w dłonie oraz paznokcie kilka razy dziennie. Zwłaszcza po obowiązkach domowych jak zmywanie, pranie, sprzątanie, aby dłonie nie były suche przez dłuższy okres czasu.

Na co zwrócić uwagę w najlepszej odżywce do paznokci? Np. odżywka hybrydowa stosowana do odbudowy płytki paznokcia powinna zawierać wapń, keratynę, ceramid, krzemionkę i żelazo. Aby paznokcie ponownie stwardniały, należy zastosować odżywkę proteinową do paznokci. Nawilżające i przeciwko łamliwości są witaminy E, C i B7 oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Dobra mieszana odżywka do paznokci może również zawierać pył diamentowy. Która odżywka do paznokci jest najlepsza? Najlepiej wybieraj te, które mają najwięcej składników. Możesz umieścić je wszystkie w jednym rodzaju kosmetyku, a taka odżywka szybko i skutecznie zadziała na twoje paznokcie.

Warto pamiętać także o diecie. Pamiętaj by codziennie w twojej diecie, znajdowały się produkty z kategorii nabiału, ryb, soi, orzechów, oraz produkty pełnoziarniste, ponieważ są one bogate w miedź, cynk, magnez, żelazo i witaminy z grupy B, które zapewniają nie tylko zdrowe i mocne paznokcie, ale także wpłyną korzystnie na włosy i skórę.

Istnieje również zabieg wzmacniające paznokcie, który niweluje uszkodzenia spowodowane manicure hybrydowym. Jeśli chcemy zregenerować zniszczone paznokcie poprzez użycie zabiegów, możemy skorzystać z następujących opcji:

Manicure japoński- polega na wcieraniu w dłonie i paznokcie pasty bogatej w składniki wzmacniające (m.in. keratyna, wosk pszczeli, witamina A + E), po to, by dogłębnie je zregenerować po zdjęciu lakieru hybrydowego

Manicure biologiczny zwraca uwagę na naturalność. W tym zabiegu paznokcie będą poddane piłowaniu, by nadać im odpowiedni kształt, oraz zostanie na nie założona odżywka lub olejek.

Manicure SPA to połączenie manicure biologicznego z terapią odżywczą i dodatkowym masażem dłoni, który pobudzi mikrokrążenie i wzmacnia paznokcie.